Simple DMR dla SDR Sharp

Odbiór DMR za pomocą odbiornika SDR zawsze wiązał się z mniejszymi lub większym kombinacjami z przekazywaniem audio do oprogramowania dekodującego. Teraz nie trzeba już kombinować, Vasili z rtl-sdr.ru jakiś czas temu opublikował wtyczkę do SDR Sharp, która bardzo ułatwia słuchanie nieszyfrowanego DMR.

Po instalacji i aktywacji wtyczki, SDR Sharp po prostu rozpoznaje transmisję DMR i ją dekoduje, tak jak każdą inną modulację. Wtyczka, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo prosta i nie ma w niej żadnych “bajerów”. Nie zobaczymy informacji o grupie rozmownej czy ID nadawcy. Jest całkowicie bezobsługowa, w około sekundę sama rozpoznaje czy odbieramy DMR czy zwykły FM, więc nie trzeba jej wyłączać, żeby posłuchać transmisji analogowych. Gdy na przemienniku w danym momencie używane są dwa sloty, usłyszymy audio z obu slotów jednocześnie. Jeżeli mamy zainstalowany menadżer częstotliwości z funkcją skanowania, to możemy częstotliwość DMR dodać do skanowanych kanałów.

Instalacja wtyczki jest bardzo prosta. Rozpakowujemy zawartość zipa i do katalogu gdzie jest zainstalowany SDR Sharp kopiujemy pliki SDRSharp.DMR.dll i dmr_full.dll. Linię tekstu z pliku magic_line.txt należy wkleić do pliku Plugins.xml, który znajduje się w katalogu SDR Sharp. Po uruchomieniu SDR Sharpa w bocznym panelu powinna pojawić się nowo zainstalowana wtyczka.

Witam. Nie wiem co zrobiłem nie tak, zainstalowałem jak w instrukcji na filmie a po uruchomieniu wtyczki w programie jest cisza, jeśli wyłączę słychać tylko ten sygnał cyfrowy, a po uruchomieniu wtyczki cisza , tylko pojawią się ten napis DMR jak na filmie ale dźwięku brak, wie ktoś jaka może być przyczyną, z góry dzięki za pomoc

Jak nic nie słychać, to może oznaczać, że sygnał DMR jest szyfrowany. Sprawdź na jakimś amatorskim przemienniku.

Dodaj komentarz