Simple DMR dla SDR Sharp

Odbiór DMR za pomocą odbiornika SDR zawsze wiązał się z mniejszymi lub większym kombinacjami z przekazywaniem audio do oprogramowania dekodującego. Teraz nie trzeba już kombinować, Vasili z rtl-sdr.ru jakiś czas temu opublikował wtyczkę do SDR Sharp, która bardzo ułatwia słuchanie nieszyfrowanego DMR.

Po instalacji i aktywacji wtyczki, SDR Sharp po prostu rozpoznaje transmisję DMR i ją dekoduje, tak jak każdą inną modulację. Wtyczka, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo prosta i nie ma w niej żadnych “bajerów”. Nie zobaczymy informacji o grupie rozmownej czy ID nadawcy. Jest całkowicie bezobsługowa, w około sekundę sama rozpoznaje czy odbieramy DMR czy zwykły FM, więc nie trzeba jej wyłączać, żeby posłuchać transmisji analogowych. Gdy na przemienniku w danym momencie używane są dwa sloty, usłyszymy audio z obu slotów jednocześnie. Jeżeli mamy zainstalowany menadżer częstotliwości z funkcją skanowania, to możemy częstotliwość DMR dodać do skanowanych kanałów.

Instalacja wtyczki jest bardzo prosta. Rozpakowujemy zawartość zipa i do katalogu gdzie jest zainstalowany SDR Sharp kopiujemy pliki SDRSharp.DMR.dll i dmr_full.dll. Linię tekstu z pliku magic_line.txt należy wkleić do pliku Plugins.xml, który znajduje się w katalogu SDR Sharp. Po uruchomieniu SDR Sharpa w bocznym panelu powinna pojawić się nowo zainstalowana wtyczka.

Witam. Nie wiem co zrobiłem nie tak, zainstalowałem jak w instrukcji na filmie a po uruchomieniu wtyczki w programie jest cisza, jeśli wyłączę słychać tylko ten sygnał cyfrowy, a po uruchomieniu wtyczki cisza , tylko pojawią się ten napis DMR jak na filmie ale dźwięku brak, wie ktoś jaka może być przyczyną, z góry dzięki za pomoc

Jak nic nie słychać, to może oznaczać, że sygnał DMR jest szyfrowany. Sprawdź na jakimś amatorskim przemienniku.

Mam to samo jak kolega dmr. Sprawdziłem na przemiennikach DMR i fonii brak. Wtyczka wykrywa rodzaj danych cyfra/fonia lecz nic nie dekoduje ?

Podpowiedz jak to zainstalować na wersji 1919. Próbowałem kilka razy i nie działa. Po uruchomieniu sharpa zaraz program się zamyka 🙁

Dodaj komentarz