O mnie

Witam na moich stronach internetowych. Na imię mam Krzysztof, mieszkam nad polskim morzem w Kołobrzegu i bawię się w radio właściwie od dziecka. Pierwsze pozwolenie kategorii 2, wraz ze znakiem SQ1EIZ, uzyskałem w 1998 roku. W 2003 r. zdawałem telegrafię, bo wtedy jeszcze była wymagana i od tamtej pory mogę się cieszyć z pozwolenia kategorii 1.

Pomimo posiadania “papierka” nie byłem aktywny na pasmach w ogóle. Sytuacja zmieniła się w roku 2013. Odnawiając pozwolenie postanowiłem wrócić do tematu radia i krótkofalarstwa. Stało się to dzięki technologii software defined radio, która zdobywała coraz większą popularność wraz z tanimi tunerami DVB-T, działającymi jako prosty odbiornik SDR.

W kręgu moich zainteresowań jest wiele innych tematów, między innymi szeroko rozumiana informatyka, a ostatnio budowa dronów. Czasami łapię za lutownicę żeby dla relaksu polutować jakiś układ, ale nie uważam siebie za elektronika – konstruktora.

Z zawodu i wykształcenia jestem informatykiem, administratorem sieci. Zajmuję się transmisją danych via sieć HFC, administracją IP, administracją serwerami, zarządzaniem systemem DVB-C / T i innymi tematami związanymi z informatyką i telekomunikacją.